— Posted in Odzież i stroje dla dzieci

Jaka powinna być sukieneczka dla niemowlaka?

Niemowlę to niezwykle delikatna istota, która wymaga szczególnej troski. Dlatego też jego rodzic powinien zwracać uwagę na to, jakich kosmetyków używa do pielęgnacji jego wrażliwej skóry oraz jakie ubrania zakłada swojej pociesze. W tym artykule skupimy się na doborze sukienki dla niemowlęcia i podpowiemy, jaka powinna być.

Z jakiego materiału powinna być wykonana sukienka dla niemowlęcia?

Poszukując idealnej sukieneczki dla niemowlęcia, należy zwrócić przede wszystkim uwagę, z jakiego materiału został wykonany dany model. Jak wspomnieliśmy bowiem na wstępie artykułu, niemowę ma niezwykle delikatną skórę, podatną na wszelkiego rodzaju zadrapania i odparzenia. Dlatego też tak istotnym jest, aby surowce użyte do produkcji jego ubrań, były w pełni naturalne i zapewniały maluchowi odpowiedni komfort termiczny. Najlepszym wyborem w tym wypadku będą sukienki dla niemowląt, wykonane z bawełny.

sukieneczka dla niemowlaka

Jaki krój powinna mieć sukienka dla niemowlaka?

Kolejną ważną kwestią, jest krój odzieży. Sukieneczka dla niemowlaka nie powinna być zbyt opięta, aby nie krępować ruchów dziecka. Doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku, będą luźne, zwiewne modele, w których maluch poczuje się swobodnie. Kolejną ważną kwestią jest również długość. W przypadku sukienek dla niemowląt najlepiej wybrać te krótsze. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że zniwelują ryzyko zaplątania się nóżek dziecka w materiał, co mogłoby znacząco obniżyć jego wygodę, a wręcz stanowić pewnego rodzaju zagrożenie. To samo dotyczy rękawów w sukience. One również powinny odznaczać się odpowiednią długością.

Sposób zakładania – który z modeli sukienek będzie lepszy?

Sukienki dla niemowlaków, dokładnie tak jak w przypadku modeli dla starszych dzieci i dla dorosłych, mogą być zakładane na kilka sposobów. Aby jednak nie męczyć dziecka podczas ubierania, najlepiej zrezygnować z ubrań wkładanych przez głowę. Warto również unikać sukienek dla niemowlaków, zapinanych na zamek błyskawiczny. Najbezpieczniej postawić na te, wyposażone w guziki zatrzaskowe lub w rzepy.