— Posted in Akcesoria dla niemowląt

Jakie body kopertowe wybrać dla niemowlaka?

Rodzice bardzo lubią body kopertowe, gdyż cechują się one bezproblemowym zakładaniem. Jest to niezwykle ważne w pierwszych miesiącach życia małego dziecka.

Kopertowe body dla niemowląt jako podstawowy element garderoby maluszka

Body są nieodłącznym elementem każdej wyprawki do szpitala. Ich popularność ciągle rośnie, a szczególnie polecane na pierwsze miesiące życia dziecka są body kopertowe, które cechują się bezproblemowym zakładaniem. Zwykłe bodziaki należy bowiem zakładać przez główkę dziecka, co szczególnie w pierwszych miesiącach życia jest kłopotliwe. Dlatego też do szpitala warto zabrać ze sobą kilka sztuk kopertowego body, które zapina się napkami na ciele dziecka. Jest to ubranko, które pozwoli początkującym rodzicom zajmować się dzieckiem bez strachu o zrobienie mu krzywdy przy okazji przeciskania jego główki przez tradycyjne body.

Body niemowlęce – rodzaje

Popularny bodziak to ubranko, które można podzielić na trzy rodzaje w związku z długością rękawa:

•    body kopertowe z krótkim rękawem,

•    body kopertowe z długim rękawem,

•    body kopertowe bez rękawów.

W wyprawce dla noworodka warto mieć po kilka sztuk każdego rodzaju, gdyż malutkie dziecko trzeba dosyć często przebierać. Rodzaj bodziaka jest także zależny od pory roku. Kopertowe body dla niemowląt to także świetne rozwiązanie jako piżamka. Rodzic może wówczas komfortowo przebrać pieluszkę malucha poprzez rozpięcie napek bodziaka znajdujących się w kroku, nawet podczas snu dziecka. Jak widać body kopertowe ma szerokie zastosowanie nie tylko w dzień, ale także w nocy.

Body na krótki czy długi rękaw?

To, jakie body wybiorą rodzice dla swojego dziecka w głównej mierze zależy od ich indywidualnych preferencji oraz temperatury w pomieszczeniu. Najlepiej jednak mieć w szafie maluszka po kilka sztuk bodziaków zarówno na krótki, jak i na długi rękaw. Wspomniane wcześniej body na ramiączkach będą idealne, ale tylko na miesiące ciepłe.

Przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla dziecka to nie lada wyzwanie, szczególnie dla par, które mają zostać rodzicami po raz pierwszy. Warto postawić na kopertowe body, które pozwolą cieszyć się z pierwszych miesięcy bycia rodzicem, bez problemów związanych z ubieraniem maleństwa.