— Posted in Akcesoria dla niemowląt

Grzechotka dla niemowlaka – jak wybrać?

Grzechotki to pierwsze zabawki każdego dziecka. Są nie tylko do zabawy, ale także przydatne do nauki różnych rzeczy, takich jak łapanie. Niemowlęta zaczynają bawić się samodzielnie, gdy mają około 2 miesięcy. Zazwyczaj machają nimi, słuchają wydobywających się z nich dźwięków i przekazują je z ręki do ręki. Te małe gadżety są bardzo ważne, ponieważ stymulują rozwój dziecka i wpływają na jego zmysły.

Jaka powinna być grzechotka dla niemowlaka?

Na pewno nie grzechotka nie może być trudna i ciężka w trzymaniu. Aby dziecko uczyło się chwytać i trzymać przedmioty, grzechotka powinna być na tyle lekka, aby nie wyślizgnęła się z ręki i nie uderzyła w buzię. Cięższymi grzechotkami można bawić się w pozycji leżącej lub na brzuchu. W przypadku grzechotek ważny jest kolor. Wyraziste rzeczy najbardziej ucieszą każde dziecko. Grzechotka powinna być wystarczająco gruba lub ukształtowana, aby dziecko mogło trzymać ją w jednej ręce. Decydując się na modele, które hałasują, obracają się, otwierają lub poruszają, upewnij się, że są bezpieczne i wolne od wad. Dziecko może żuć i połykać, więc grzechotka nie może posiadać elementów, które mogłyby się odczepić.

grzechotka dla niemowlaka

Informacje na opakowaniu

Grzechotka, jak każda zabawka dla dzieci, powinna być przede wszystkim dostosowana do wieku. Warto zwrócić uwagę na oznaczenia, takie jak 0+, 3+, 6+. Liczby te wskazują miesiące, od których dzieci mogą się bawić daną zabawką. Ważne są również odpowiednie certyfikaty. Na przykład, czy zabawka spełnia wymagania UE (znak CE) lub czy jest rekomendowany przez Towarzystwo Matki i Dziecka. Grzechotka nie może zawierać zaostrzonych elementów, a farba, którą jest pomalowana nie powinna być toksyczna, bowiem dziecko często wkłada grzechotkę do buzi.