— Posted in Akcesoria dla niemowląt

Rożek dla dziecka

Rożek jest rozwiązaniem, które uwielbiają rodzice. Sprawdza się on w użyciu już od pierwszych dni życia dziecka i bardzo często „rośnie” wraz z nim przez pierwsze miesiące. Warto go zakupić jeszcze przed narodzinami, bo z pewnością sprawdzi się już podczas pierwszych dni życia dziecka oraz podczas wypisu ze szpitala.

Regulacja to podstawa

Wybierając rożek dla naszej pociechy warto zwrócić uwagę na rożki niemowlęce posiadające regulację. Zazwyczaj pełni ona też funkcję ozdobną. Jest to tradycyjny sznurek, kokardka lub np. regulowane zapięcie na rzepę. To bardzo istotny szczegół, który umożliwia użytkowanie rożka także wówczas, gdy nasz maluch odrobinę podrośnie. Ponadto taki rożek sprawdzi się, gdy zajdzie potrzeba regulacji rożka, spowodowanej spadkiem temperatury. Zimą cieplej ubieramy dzieci, dlatego też opatulony niemowlak może czuć dyskomfort w zbyt ciasnym rożku.

Kolory i wzory

Rożki niemowlęce są akcesoriami ogólnie dostępnymi. Bardzo często stanowią ciekawą alternatywę, a raczej odmianę od tradycyjnych kocyków. Wzory i kolory rożków niemowlęcych można dobierać do płci dziecka. Najłatwiej znaleźć je w sklepach, które w swoim asortymencie posiadają także inne akcesoria pościelowe. Poza tym rożek może być także świetnym pomysłem na prezent dla nowego członka rodziny. Często rodzice tuż przed narodzinami nie mają czasu na wszystkie zakupy, a taki rożek może rozwiązać wiele kłopotów związanych z wyprawką.